Obsługujemy klientów z całej Polski. Napisz do nas lub zadzwoń.

Baseny wewnętrzne

Baseny wewnętrzne stanowią doskonałą alternatywę dla zbiorników zlokalizowanych na zewnątrz budynków. Pozwalają korzystać z kąpieli przez cały rok, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Planując basen wewnętrzny, warto uwzględnić jego realizację już w momencie wykonywania dokumentacji projektowej przed rozpoczęciem budowy domu.

Baseny wewnętrzne

Zalety basenu wewnętrznego

Basen wewnętrzny jest zdecydowanie łatwiejszy w utrzymaniu czystości. Nie wymaga tak częstego czyszczenia, oraz nie jest podatny na osiadanie zanieczyszczeń – liści, trawy, owadów czy pyłków. Znacząco obniża to ryzyko rozwoju niepożądanych bakterii, grzybów czy glonów. Materiały zastosowane podczas budowy basenu wewnętrznego nie muszą być odporne na działanie skrajnych temperatur, czy czynników atmosferycznych. Basen usytuowany w zamkniętym, sezonowo ogrzewanym pomieszczeniu pozwala na kąpiele zarówno z lecie, jak i podczas zimowych mrozów. System podgrzewania wody zapewnia temperaturę, gwarantującą odpowiedni komfort cieplny podczas pływania. Basen wewnętrzny będzie doskonałym uzupełnieniem Państwa prywatnej strefy relaksu, wyposażonej w saunę, wannę z hydromasażem czy sprzęty sportowe.

Napisz do nas

O czym warto pamiętać planując basen wewnętrzny?


Firma budująca baseny

Budując basen wewnętrzny konieczne jest zastosowanie systemu odprowadzania nadmiaru wilgoci. Parująca woda osiadając na elementach konstrukcyjnych budynku, może prowadzić do jego niebezpiecznego niszczenia. Z tego powodu niezbędne jest zamontowanie wydajnej wentylacji lub urządzeń do osuszania powietrza. Decydując się na basen wewnętrzny konieczne jest także wygospodarowanie odpowiedniej wielkości pomieszczenia na najniższej kondygnacji budynku. Zazwyczaj tego typu zbiorniki wodne są wykonywane w przestronnych domach o dużym metrażu. Należy być przygotowanym, że basen wewnętrzny będzie droższy w budowie, niż jego odpowiednik wykonany w ogrodzie. Użytkowany przez cały rok wymaga także nieustannej pracy pomp, filtrów i wentylacji, przez co wyższe są koszty jego eksploatacji.


Budowa basenów wewnętrznych

Jak wykonać estetyczny i użyteczny basen wewnętrzny?


Planując basen wewnętrzny, jego wykonanie warto powierzyć profesjonalnej firmie, specjalizującej się w budowie tego typu zbiorników wodnych. Nasze przedsiębiorstwo posiada stosowne doświadczenie i wiedzę, aby móc zaplanować i wybudować basen idealnie dopasowany do Państwa potrzeb. W swoich realizacjach korzystamy z najnowocześniejszych rozwiązań sprawdzonego, cenionego producenta basenów. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od momentu projektowania aż do zakończenia budowy. Dysponując odpowiednim sprzętem, samodzielnie przeprowadzamy wszelkie niezbędne prace budowlane. Gwarantujemy olbrzymią różnorodność dostępnych zbiorników oraz akcesoriów, dzięki czemu możliwe jest ich perfekcyjne dopasowanie do potrzeb inwestora. Realizujemy także niestandardowe zlecenia, dbając o najwyższą estetykę i jakość wykonania naszych prac. Indywidualne podejście do klienta oraz wysoki poziom świadczonych usług zapewnił nam szerokie grono zadowolonych użytkowników basenów wewnętrznych i zewnętrznych.


Korzystając z naszej strony zgadzasz się na użycie plików cookie. X